Ragazza Fashion

Bądź modna na lato z nami

Odzież męska

Jak dobrać koszulę męską do okazji?

Właściwe dopasowanie ubioru na specjalne okazje może okazać się bardzo ważnym zadaniem. Jednym z elementów odzieży, których wybór może być stosunkowo trudny jest koszula męska. W tej kategorii odnaleźć można ubrania w różnych fasonach i rozmiarach, wykonane z odmiennych materiałów. Różnice dotyczą też kształtu kołnierzyków i rodzajów mankietów. Poszczególne koszule różnią się zarówno wyglądem, jak i tym, w jakich sytuacjach okażą się odpowiednie. Jak wybrać koszule męską, która będzie odpowiednim rozwiązaniem?

Wybór koszuli męskiej – tkaniny

Modne i cenione koszule dla mężczyzn tworzone są z różnych materiałów. Poszukując odpowiedniego elementu ubioru należy zwrócić uwagę na rodzaj oraz jakość wykorzystanych włókien. Najbardziej popularnym rozwiązaniem jest bawełna. Poszukując koszuli z tego surowca, która będzie założona do eleganckiej stylizacji, należy upewnić się, że do jej produkcji wykorzystano włókna wysokiej klasy. Zapewni to nie tylko właściwy wygląd, ale i komfort noszenia. Dobrej jakości bawełna będzie bowiem trwała i elastyczna. Taki strój zapewni też właściwą oddychalność i termoregulację.

Zaleca się zawsze wybierać modele z naturalnych tkanin. Osoby poszukujące rozwiązań mieszczących się w niższym budżecie mogą natrafić również na koszule bawełniane z domieszką włókien sztucznych. Tego typu elementy mogą okazać się korzystnym rozwiązaniem pod warunkiem, że użyte materiały charakteryzuje wysoka jakość, a zawartość syntetycznych włókien nie przekracza 20%. Co warto wiedzieć o innych dostępnych tkaninach?

Materiał koszuli dopasowany do sytuacji

Standardowe koszule z cienkiej warstwy, wysokiej jakości bawełny będą korzystnym rozwiązaniem w większości sytuacji. Sprawdzą się jako uzupełnienie garniturów zarówno w bardzo formalnych, jak i codziennych sytuacjach. Elegancką koszulę bawełnianą można bez problemu założyć na szykowne okazje i uroczystości. Inne cenione rozwiązania w tej kategorii to koszule jedwabne. Nie tylko atrakcyjnie się prezentują, ale są też lepszym rozwiązaniem w czasie upałów. Chłodzące właściwości jedwabiu doskonale sprawdzą się podczas służbowych wypraw w ciepłe regiony oraz na eleganckich imprezach organizowanych w dusznych salach.

Odrobinę bardziej casualowym rozwiązaniem, które również cenione jest w czasie upałów są koszule lniane. Tkanina ta zapewnia komfort w ciepłe dni, a tworzone z niej stroje będą dobrym wyborem na mniej oficjalne bankiety, spotkania i uroczystości rodzinne. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę?

Jak dobrać krój koszuli?

Pragnąc jak najlepiej dopasować strój do okazji nie należy zapominać o fasonie, kształcie kołnierzyka i rodzaju mankietów. Za stosunkowo prosty uznaje się wybór ostatniego z wymienionych elementów. Według ogólnie przestrzeganej zasady, modele z mankietami zapinanymi na guziki są korzystnym rozwiązaniem w przypadku koszul noszonych na co dzień. Eleganckie modele na specjalne okazje powinny z kolei posiadać mankiety zapinane na spinki.

Ważny jest też rodzaj kołnierzyka. Kent, czyli kołnierz o prostym kroju to uniwersalne rozwiązanie, na które śmiało można zdecydować się w każdej sytuacji. Osoby, którym zależy na podkreśleniu elegancji i odnalezieniu szykownej opcji mogą wybrać koszulę z kołnierzykiem włoskim. Na co dzień sprawdzi się mniej oficjalny kołnierzyk button down. Dobrym casualowym wyborem są też koszule ze stójką. O czym pamiętać wybierając fason koszuli?

Jaki fason będzie odpowiedni?

Uważa się, że koszule będące elementem eleganckich stylizacji powinny być raczej przylegające. Dobrym wyborem dla wielu osób będą modele typu regular fit o prostym kroju. Opcją, która pozwoli bardziej podkreślić wcięcie w talii są koszule typu slim fit. Fasony oznaczane jako casual lub relaxed to luźne ubrania dedykowane codziennym kreacjom noszonym w czasie wolnym i wszędzie tam, gdzie nie obowiązuje dress code. Ubranie dostosowane do okazji i zapotrzebowania pozwoli dobrze się zaprezentować. Koszula wybrana zgodnie z powyższymi wskazówkami z pewnością spełni swoje zadanie i podkreśli charakter wydarzenia.