Ragazza Fashion

Bądź modna na lato z nami

Damska moda

Koszule damskie – gładkie czy kolorowe?

Klasyczna część damskiej garderoby, jaką bez wątpienia są koszule, wiele z nas przysparza o ból głowy. Odwieczny problem: jaka koszula damska nam pasuje? Czy wybrać kwiecistą, a może gładką i jednokolorową? No i co z drobnymi wzorkami: pasują nam czy lepiej ich unikać?

Duże wzory czy drobne?

Powszechnie jest wiadomo, że drobne wzorki nie są dobre dla kobiet nieco obfitszych. Te, tak samo jak geometryczne, wyraźne wzory czy mała kratka, lepiej pasują do osób filigranowych. Nadprogramowe kilogramy lepiej czują się w oprawie średniej wielkości wzorów czy pionowych pasków. Jeśli chodzi o eleganckie koszule damskie, warto trzymać się tej zasady, aby nie zrobić sobie stylistycznej krzywdy. Czasami koszule damskie spodobają się nam tak bardzo, że chcemy je kupić, pomimo że nijak nie pasują do naszej figury. Mimo wszystko pamiętajmy tu o zdrowym rozsądku.

Gładkie lepsze?

Koszule w jednym kolorze pasują niemal każdej kobiecie. Możemy tu lawirować w doborze mniej lub bardziej jaskrawych kolorów. Warto zwrócić również uwagę na koszule z ciekawymi wykończeniami w postaci kokard, drapowań czy pasków. Również sposób zapinania albo zakładki kopertowe mogą być ciekawym wykończeniem jednolitego koloru i zarazem odpowiednim dopasowaniem do różnych kobiecych figur. Z pewnością gładkie koszule damskie są konieczne w każdej szafie, bo można je różnorodnie wykorzystać. Właśnie dlatego warto zainwestować w takie podstawowe części naszej garderoby.

Wiele damskich koszul znajduje się na Dstreet.pl.