Ragazza Fashion

Bądź modna na lato z nami

zimowy płaszcz damski pikowany
Damska moda, Odzież damska

Płaszcz damski zimowy – must have każdej damskiej szafy

Modny płaszcz damski to niekwestionowana baza zimowej szafy. Dzięki niemu zimowe mrozy nie będą tak bardzo dokuczliwe i jednocześnie bez problemu zbudujemy wiele interesujących stylizacji. Jaki płaszcz musi znaleźć się w każdej szafie damskiej?

Długi czy krótki płaszcz damski?

Wybierając płaszcz damski na zimę należy dopasować je do sylwetki oraz stylu życia. Panie, które poruszają się przeważnie samochodem lepiej będą czuły się w krótkich płaszczach. Panie, które więcej czasu spędzają na dworze powinny uzbroić się w dłuższy płaszcz.

Wybierając płaszcze damskie zimowe koniecznie trzeba zwrócić uwagę, by tuszował on mankamenty sylwetki i podkreślał jej zalety. Panie, które chcą sobie dodać kilka centymetrów wzrostu powinny skoncentrować się na modelach, które są odcinane pod biustem. Świetnie sprawdzi się również płaszcz damski zimowy o kroju w kształcie litery A.

Warto pamiętać, że niższe panie powinny wybierać płaszcze, które kończą się tuż przed kolanem. Długie płaszcze lepiej sobie odpuścić.

Kobiety, które chcąc podkreślić swój wzrost powinny wybierać płaszcze zimowe długie. Długość midi będzie idealna.

Jak dopasować płaszcz?

Wybierając płaszcz damski zimowy koniecznie trzeba zwrócić uwagę, jak układa się na sylwetce. Warto zabrać ze sobą osobę, która pomoże nam ocenić sytuację.

Płaszcze damskie zimowe muszą leżeć nienagannie, by nie deformowały sylwetki. Bardzo ważne jest, by płaszcz nie marszczył się na plecach. Kolejnym, strategicznym miejscem, jest obszar pod pachami. Należy zwrócić uwagę, by płaszcz nie układał się w marszczenia, które wyglądają, jakby rozmiar płaszcza był źle dobrany. Takie płaszcze powiększają optycznie sylwetkę.

Ważna jest również tkanina, z której wykonany jest płaszcz damski. Sztywny płaszcz będzie dobrze trzymał fason, ale nasza sylwetka będzie wydawała się masywniejsza. Tkaniny, które miękko otulają sylwetkę są bardziej przyjazne dla kobiecych kształtów.   

Warto pamiętać, że wybierając płaszcze damskie zimowe można wydłużyć sylwetkę przy pomocy odpowiednich butów. Kozaki na szerokim słupku nie tylko są wygodne, ale również wysmuklają. Buty na grubej podeszwie sprawią, że figura będzie wydawała się bardziej toporna.