Ragazza Fashion

Bądź modna na lato z nami

Bez kategorii

Rodzaje wkładek do obuwie: jakie wybrać?

Wkładki do butów to akcesoria, które posiadają liczne zalety. W zależności od rodzaju, można je stosować zarówno w lecie, jak i w zimie. Wyróżniają się ponadto odmiennymi właściwościami.

Rodzaje wkładek do obuwia

Największą popularnością cieszą się wkładki do butów na lato, które są przeznaczone między innymi dla osób borykających się z problemem nieprzyjemnego zapachu stóp oraz nadmierną potliwością.

Tego typu akcesorium perfekcyjnie pochłania wilgoć, a jednocześnie przyczynia się do uzyskania maksymalnego komfortu. Oprócz tego, wkładki wydzielają świeży zapach, w związku z czym znacznie ułatwiają codzienne obowiązki.

Doskonałym wyborem są również wkładki węglowe, które dodają sił i pozwalają pozbyć się nieprzyjemnego uczucia związanego z problemami z potem i brzydkim zapachem.

Wkładki do obuwia na zimę z kolei posiadają właściwości ocieplające. W okresie zimowym doskonale izolują ciepło butów od czynników zewnętrznych. Osobom, którym doskwierają silne mrozy, dedykowane są wkładki filcowe. Co więcej, wkładki tego typu zapobiegają powstawaniu odparzeń oraz przesuwaniu się stóp w trakcie chodzenia.

Świetnym wyborem z całą pewnością będą wkładki profilowane do butów sportowych. Zapewniają doskonałe ułożenie stóp, są lekkie, w związku z czym nie obciążają nóg. Nadają się też do butów turystycznych.

Innym rodzajem są cienkie wkładki wykonane z trzech warstw: naturalnej bawełny, miękkich włókien celulozowych oraz warstwy antypoślizgowej.