Ragazza Fashion

Bądź modna na lato z nami

fajna czarna bluza damska czarna
Damska moda, Odzież damska

Z jakiego materiału wybrać sportowe bluzy dresowe damskie?

Aby wybrać porządne bluzy damskie warto zwrócić uwagę nie tylko na ich design i rozmiar, ale również na jakość wykonania. W dużej mierze to właśnie od użytych materiału zależy komfort noszenia bluzy oraz jej żywotność.

Na jaki materiał postawić?

W sklepach odzieżowych można znaleźć fajne i tanie bluzy damskie, które wykonane są z bawełny, polaru i merino. Każdy z materiałów ma swoje zalety i wady, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu. Dla sportowców najlepszym wyborem są bluzy polarowe, które doskonale sprawdzą się nawet w trakcie zimowych treningów. Polar nie nasiąka tak szybko wodą, dlatego też nie robi się dość ciężki od potu. Największym atutem bluz z polaru jest to, że zapewniają one skuteczną izolację termiczną. Polarowa bluza dresowa damska chroni nie tylko przed zamarznięciem, ale również przed przepoceniem.

Modne i stylowe bluzy damskie dla każdej kobiety

Bawełniane bluzy dresowe damskie doskonale sprawdzą się podczas spokojnego joggingu, czy też podczas biegów krótkodystansowych. Największą wadą bawełnianych bluz jest chłonność. Ciężkie od potu bluzy mogą stanowić poważne utrudnienie podczas treningów. Ciekawą propozycją mogą okazać się również bluzy poliestrowe, które są dobrym wyborem nie tylko dla sportowców. Poliester jak powszechnie wiadomo jest bardzo lekkim i niesłychanie wytrzymałym materiałem. Bardzo dużym atutem jest także dość niski wskaźnik chłonięcia wilgoci. Nowoczesna bluza dresowa damska z wełny merynosów skutecznie odprowadza wilgoć, dzięki czemu skóra jest zawsze sucha.

Na co zwrócić uwagę?

Aby wybrać porządną bluzę damską warto zwrócić uwagę na gramaturę. Jak powszechnie wiadomo bluzy damskie o wyższej gramaturze są znacznie cieplejsze. Godne polecenia są bluzy z wykończeniem antypillingowym. W dużej mierze to właśnie dzięki niemu można zapobiec mechaceniu się materiału. Dla kobiet, którym zależy na lepszym dopasowaniu najlepszym wyborem będą bluzy ze ściągaczami. Przydać może się także ochronna taśma na karku, dzięki której można zapobiec podrażnieniu.