Ragazza Fashion

Bądź modna na lato z nami

kombinezony damskie
Odzież damska

Jak dobierać kombinezony damskie do figury?

Wybór kombinezonu nie jest taki łatwy, jak mogłoby się wydawać. Odpowiedni model powinien być nie tylko dopasowany do preferowanego stylu czy koloru, ale też figury. W tym celu trzeba przeanalizować daną sylwetkę i odpowiedzieć na pytanie, które części ciała chce się wyeksponować. Oto nasze porady!

Jaki kombinezon dla niskiej dziewczyny?

Kombinezony damskie dla niskiej dziewczyny raczej nie powinny mieć luźnego fasonu, ponieważ będą optycznie zmniejszać i poszerzać jego właścicielkę. Jeśli jednak koniecznie chce się ubrać coś nieprzylegającego do ciała, lepiej dobrać buty na wysokim obcasie lub koturnie. Dodatkowe wyciągnięcie sylwetki zapewni się sobie wybraniem kombinezonu jednolitego, bez wzorów, które także mają wpływ na optycznie poszerzanie ciała.

Sylwetka w kształcie litery H – jaki kombinezon wybrać?

Kombinezony damskie dla osoby o kształcie przypominającym literę H, czyli kobiety bez widocznego wcięcia w pasie, powinny mieć falbanki na rękawach, poduszki wszyte w ramiona czy gorsetową górę. Wszystkie wybrzuszenia, nawet te w formie rozszerzanych nogawek nadadzą ciału więcej kształtu. Dobrym rozwiązaniem będą też opcje z krótkimi nogawkami oraz kolorowe dodatki, np. pasek.

Jaki kombinezon damski dla figury klepsydry?

Osoby o figurze klepsydry, która jest najbardziej wdzięczną pod względem doboru ubrań, mogą nosić wszystkie rodzaje kombinezonów. Tutaj ważne jest to, by jak najbardziej podkreślić wcięcie w talii. Ozdobna kokarda, pasek czy obcisły materiał powinny pomóc. 

Kombinezon dla dziewczyny o figurze gruszki – jaki wybrać?

Kobieta o figurze gruszki ma dysproporcję między szerokimi biodrami a wąskimi ramionami. Jeśli ma się taką figurę, warto unikać kombinezonów, które optycznie obciążą dół figury. Lepiej podkreślić dekolt, biust i ramiona, np. zdobieniami w tych okolicach czy oryginalnymi wykończeniami, np. wstążkami czy koronką. Dobrą opcją będzie kombinezon z dużym dekoltem lub bez rękawów – z samymi ramiączkami.

Jaki kombinezon dla osoby o figurze typu jabłko?

Osoba o figurze typu jabłko, czyli taka, która nie ma wycięcia w talii lub ma oponkę na brzuchu, a do tego często ma górę sylwetki masywną w porównaniu ze szczupłymi nogami, powinna nosić kombinezony damskie z kopertową górą lub dekoltem w kształcie litery V. Dzięki temu osoba o figurze jabłka podkreśli swoją figurę, szczególnie talię. Kobiety, które chciałyby ukryć wystający brzuszek, mogą wybrać kombinezon damski z krótkimi nogawkami. To prosty trik, który ukryje wszelkie „niedoskonałości”!

Te porady powinny znacząco ułatwić wybór właściwego kombinezonu damskiego. Szukając, warto skupiać się także na modnych wzorach, materiale i dostosowaniu do pory roku. Na szczęście oferta na rynku jest szeroka, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie!