Ragazza Fashion

Bądź modna na lato z nami

Nakolanniki robocze - skuteczna ochrona stawów kolanowych
Odzież męska

Nakolanniki robocze – skuteczna ochrona stawów kolanowych

Nakolanniki robocze zwiększają wygodę pracy, eliminują całkowicie albo przynajmniej ograniczają uczucie niewygody podczas pracy w pozycji na kolanach. Ochraniają staw kolanowy przed działaniem niekorzystnych czynników takich jak niska temperatura, działanie wilgoci, a także mechaniczny ucisk na staw ograniczający krążenie krwi.

Nakolanniki robocze – cechy charakterystyczne

Odpowiednio wykonane nakolanniki robocze z oferty https://www.bhp-gabi.pl/k32,odziez-robocza-nakolanniki-robocze.html nie powinny ograniczać zakresu ruchu stawu kolanowego, a jedynie osłaniać go i zabezpieczać. Mogą być one wykonane z różnych materiałów, w zależności od ich właściwości są wykorzystywane w pracach o specyficznym charakterze. W zależności od zastosowanego surowca można wyróżnić nakolanniki robocze:

 – żelowe,

 – skórzane,

 – piankowe,

 – gumowe,

 – z tworzywa sztucznego.

Nakolanniki robocze skórzane skutecznie chronią przed otarciami, ale nie przed uderzeniami, są często wykorzystywane w pracach brukarskich. Nakolanniki żelowe są bardzo wytrzymałe, ale trzeba pamiętać, że nie chronią przed działaniem czynników mechanicznych. Nakolanniki robocze gumowe są dosyć ciężkie, ale bardzo dobrze osłaniają przed wilgocią i nie ulegają podkształceniom. Mogą służyć przez dłuższy czas, dopóki guma nie straci swoich właściwości. Nakolanniki piankowe są wykonane z lekkiej pianki, ale są mało odporne na różnego rodzaju uszkodzenia.

nakolanniki robocze do ochrony kolan

Nakolanniki robocze – jak wybrać?

Podczas zakupu nakolanników roboczych należy zwrócić uwagę na ich rozmiar, grubość i ciężar, a także przeznaczenie  i jakość wykończenia. Warto pamiętać, że są one przeznaczone do wykonywania konkretnych prac. W inny sposób wykonane są produkty, które są przeznaczone do ochrony kolan w czasie ruchu, są one wówczas przeznaczone głównie do osłony przed upadkiem, a w inny ochraniacze przeznaczone do ochrony przed wielogodzinnym klęczeniem.