Ragazza Fashion

Bądź modna na lato z nami

eleganckie chinosy męskie
Odzież męska

Rodzaje męskich chinosów – jak je właściwie dobrać?

Eleganckie chinosy męskie charakteryzują się prostymi nogawkami i pastelowym kolorem. Najczęściej szyte są z miękkiej bawełny o skośnym splocie. Chinosy są wygodne i wytrzymałe. Ich ogromną zaletą jest uniwersalność. Nie oznacza to jednak, że nie trzeba zwracać uwagi na to, jak tworzyć swoją stylizację w zależności od konkretnej okazji.

Chinosy casualowe

To najpopularniejsza wersja tych spodni. Charakteryzują się niskim stanem i zatrzymują się na biodrach. Ich dużą zaletą jest wygoda. Dlatego z powodzeniem można je zakładać na co dzień. To idealny wybór na swobodne spotkanie z przyjaciółmi w weekend. Casualowe spodnie męskie chinos bardzo dobrze komponują się z klasycznym t-shirtem bądź koszulką polo.

Jakie chinosy do pracy?

Jeśli chce się założyć chinosy do biura, to uwagę zwrócić należy na ich krój oraz na materiał, z którego zostały wykonane. Do pracy sięgnąć powinno się po spodnie chinosy uszyte z nieco grubszej i sztywniejszej tkaniny. Spodnie będą wówczas nieco inaczej się układać. Przede wszystkim ten model nie jest tak luźny w porównaniu z chinosami casualowymi. Są o wiele lepiej dopasowane, a dzięki temu dodają nieco elegancji. Oczywiście nadal zapewniają swobodę i komfort. Ten rodzaj chinosów bardzo dobrze komponuje się z koszulą i sportową marynarką.

Elegancki wygląd w chinosach

Chinosy można z powodzeniem wykorzystywać także do tworzenia dużo bardziej eleganckich stylizacji. Warunkiem koniecznym jest tu jednak wybór spodni, które wyprodukowane zostały z materiałów wysokiej jakości. Poza tym spodnie muszą być wręcz perfekcyjnie wykończone. Takie spodnie nadal zapewnią dużą wygodę, ale przy tym wyglądać będą bardzo szykownie. W połączeniu z elegancką koszulą i marynarką prezentować można się niezwykle profesjonalnie.

Spodnie chinosy w swojej szafie posiadać powinien każdy mężczyzna. Najlepiej więcej niż jedną parę. Pozwoli to na tworzenie ciekawych stylizacji na różne okazje. Warto zatem zapoznać się z dostępną ofertą na rynku i wybrać dla siebie idealne chinosy.