Ragazza Fashion

Bądź modna na lato z nami

Odzież robotnika budowlanego
Odzież męska

Odzież robotnika budowlanego

Większość pracowników musi być wyposażonych w odpowiednie stroje robocze. Przy czym ubranie musi być dostosowane do wykonywanych zajęć. Inny będzie strój sprzedawczyni w sklepie, inny pracownika biura obsługi klienta a jeszcze inny urzędniczki pracującej na poczcie. W wielu przypadkach odpowiednią odzież musi zapewnić pracodawca. Dotyczy to przede wszystkim osób, które wykonują prace fizycznie, pracują w warunkach szkodliwych albo na dworze.

Odzież robocza dla pracowników budowlanych

Praca na budowie nie należy do zajęć łatwych ani bezpiecznych. Dlatego w przypadku robotników budowlanych należy przywiązywać szczególną wagę do ich odpowiedniego ubrania. Każdy powinien posiadać odzież roboczą, czyli taką, która zabezpieczy lub zastąpi jego prywatny strój. Będą to różnego rodzaju bluzy i spodnie, koszule, rękawice ochronne oraz buty robocze.
Kiedy na dworze panuje niska temperatura, pracodawca musi zapewnić swoim robotnikom ciepłą odzież jak kurtki robocze zimowe (np. takie: https://www.bhp-gabi.pl/k87,odziez-robocza-odziez-ocieplana-kurtki-robocze-zimowe.html), ocieplane spodnie i buty zimowe, czapki i rękawiczki. Na budowie niezbędny jest także dopasowany kask a w niektórych przypadkach nauszniki ochronne, okulary czy nakolanniki.

pracownicy w kurtkach roboczych zimowych

Komu i kiedy należy się odzież robocza

Zgodnie z kodeksem pracy, odzież robocza należy się w przypadku kiedy prywatne ubrania pracowników mogą ulec zniszczeniu albo znacznemu zabrudzeniu spowodowane charakterem pracy. Również w przypadku gdy wymagają tego warunki technologiczne, sanitarne lub związane z przepisami BHP. W przypadku pracowników budowlanych taka odzież należy się każdemu robotnikowi, jednak różna będzie dla różnych osób.
Kurtki robocze zimowe i polarowe ubrania nosić będą osoby, które pracują w niskich temperaturach. Ubranie trudnopalne lub fartuch spawalniczy dostanie spawacz a osoba pracująca przy sprzęcie budowlanym słuchawki ochronne i odzież odblaskową.