Ragazza Fashion

Bądź modna na lato z nami

granatowa marynarka modna
Odzież męska

Marynarka sportowa męska i podstawowa wiedza o niej

Marynarki męskie wciąż nie są zbyt widoczne na ulicach polskich miast, co jest naprawdę dużą stratą. Eleganckie marynarki co prawda lepiej zostawić na uroczyste okazje, lecz marynarki sportowe zwane też casualowymi idealnie nadają się również na co dzień.

Jak odróżnić marynarkę sportową od marynarki formalnej?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na materiał – marynarki nieformalne zazwyczaj posiadają materiał matowy i chropowaty. Ponadto nie posiadają podszewki, a ich kieszenie są zakryte. W sportowych marynarkach bardzo często można spotkać również łaty na łokciach.

Marynarka sportowa męska a materiał, z której jest wykonana

Na wstępie warto zaznaczyć, że marynarki sportowe już za sprawą samego kroju są znacznie wygodniejsze od marynarek formalnych. Jeżeli chodzi o materiał, warto pomyśleć, w jakiej porze roku marynarka najbardziej nam się przyda. Jeżeli zamierzamy nosić ją wiosną, wówczas warto wybrać model wykonany z bawełny lub lnu. Na jesień z kolei lepiej nada się taka z wełny, sztruksu lub tweedu.

Z czym zestawić sportową marynarkę?

Taka marynarka będzie zarówno dobrze wyglądać z prostymi spodniami i trampkami, jak i dżinsami oraz mokasynami. W przypadku takich kolorów jak czerń, granat oraz szarość, można zdecydować się na kontrastujący T-shirt. Marynarka sportowa nada się również do ubrania na longsleeve. Nie należy jej jednak zestawiać z wyraźnie przetartymi spodniami.