Ragazza Fashion

Bądź modna na lato z nami

Odzież damska

Spodnie robocze damskie – bezpieczeństwo i funkcjonalność

Spodnie robocze to jeden z podstawowych elementów zapewniających bezpieczną i komfortową pracę, zwłaszcza w trudnych i wymagających warunkach. Obecnie coraz więcej pań realizuje się w zawodach, które zwyczajowo były przypisywane mężczyznom. Dlatego one również potrzebują sprawdzonych i dostosowanych do ich fizjonomii akcesoriów. Z tego powodu producenci odzieży BHP dokładają wszelkich starań, by spodnie robocze damskie spełniały wszelkie oczekiwania użytkowniczek i schludnie się prezentowały.

Charakterystyka spodni roboczych damskich

Spodnie robocze damskie niczym nie odbiegają od męskich odpowiedników. Są wytwarzane z wysokiej jakości materiałów, co gwarantuje odporność na uszkodzenia. Zwykle do ich produkcji wykorzystuje się mieszanki bawełny i elastanu, której łatwo nadaje się ergonomiczny kształt, dzięki czemu spodnie dobrze dopasowują się do kobiecej sylwetki i nie krępują ruchów. Oprócz tego są wyposażone w pojemne i praktyczne kieszenie służące do przechowywania niezbędnych w pracy narzędzi czy elementy odblaskowe zapewniające pracownicom dobrą widoczność. Szyje się je zgodnie z polską tabelą rozmiarów i na podstawie sprawdzonych rozwiązań konstrukcyjnych.

Spodnie robocze damskie – dla kogo są dedykowane?

spodnie robocze damskie

Wybór odpowiednich spodni roboczych damskich należy uzależnić przede wszystkim od rodzaju pracy, który się wykonuje i zagrożeń z nią związanych twierdzą eksperci – bhp-gabi. Zgodnie z tą zasadą asortyment sklepów BHP zwykle podzielony jest na osobne kategorie produktów przeznaczonych dla:

  • magazynierek,
  • kurierek,
  • serwisantek,
  • pracownic hal przemysłowych,
  • monterek,
  • robotnic drogowych.

Warto również zaznaczyć, że spodnie robocze damskie występują w różnych wariantach kolorystycznych i typach tj. bojówki, ogrodniczki na szelkach oraz modele do pasa. Panie mają także do dyspozycji krótkie spodnie ochronne na lato czy ocieplane na zimę.