Ragazza Fashion

Bądź modna na lato z nami

Odzież damska

Spodnie softshell odpowiednie na lato

Tkanina softshell kojarzona jest głównie z ubraniami na wietrzną i zimną pogodę. Ochrona przed silnymi podmuchami wiatru należy do jej największych zalet. Wiele spośród modeli wykonanych z niej spodni doskonale sprawdzi się w bardzo niskich temperaturach. Czy zakup spodni softshell może być dobrym wyborem na czas letnich wędrówek? Na co należy zwrócić uwagę, aby wybrać odpowiednie?

Materiał i przewiewność

Odzież outdoorowa z tworzyw syntetycznych projektowana jest w taki sposób, aby łączyć w sobie ochronę przed zimnem z odpowiednią termoregulacją ciała. Zależnie od warunków, warto jest decydować się na produkty z tkaniny o różnej grubości. W cieplejsze dni powinno się postawić na spodnie z cienkiego materiału. Takie rozwiązanie zapewni skórze możliwie największą oddychalność. Poszukując odpowiedniego modelu, warto zwrócić uwagę na parametry związane z odprowadzaniem wilgoci na zewnątrz. Pomoże to uchronić się przed nadmiernym poceniem.

Spodnie softshell – dobór kroju

Jednym z głównych zadań tego typu ubrań jest tworzenie szczelnej warstwy izolacyjnej. Pogoda w górach jest zmienna przez cały rok i nawet w środku lata można trafić na silny wiatr. Wybierając spodnie na czas upałów warto jednak rozważyć odrobinę mniej szczelny model. Dla zapewnienia lepszej przewiewności warto wybrać egzemplarz luźniejszy. Dobrymi rozwiązaniami są też rozpinane i regulowane nogawki, które można łatwo podciągnąć. Ciekawym pomysłem jest wybór spodni z kieszeniami z siatki. Po rozpięciu mogą spełniać funkcję wywietrzników. Rozwiązaniem cieszącym się popularnością są również spodnie z odpinanymi nogawkami. Ze względu na trudne do przewidzenia warunki atmosferyczne, na górski szlak warto zabierać odpowiednie spodnie również latem. Przemyślanie dobrane zapewnią maksymalny komfort w każdych warunkach – zobacz https://www.polarsport.pl/odzie/spodnie/spodnie-nieprzewiewne.html.